instagram
facebook
youtube
pinterest

Perfekcyjny minimalizm Mazo

20.01.2019

Minimalistyczna łazienka – jaka kabina prysznicowa będzie do niej pasować?

Minimalistyczne aranżowanie przestrzeni często wynika z potrzeby „uwolnienia” wnętrza od zbyt dużej ilości znajdujących się w nim przedmiotów, a tym samym od panującego tam chaosu. Łazienka urządzona w ten sposób może stać się prawdziwym miejscem relaksu, które w żaden sposób nas nie przytłacza i pozwala odpocząć od codziennych trosk i obowiązków. W minimalistycznych projektach liczy się każdy detal, warto więc zadbać o to, by wszystkie elementy wyposażenia, także te użytkowe, wpisywały się w ramy stylistycznej prostoty. Jednym z nich jest – niezbędna w niemal każdej łazience – kabina prysznicowa. Na jaką się zdecydować? Razem z marką Excellent przedstawiamy Mazo, dyskretną, przezroczystą i prawie niewidoczną kabinę prysznicową.

Minimalistycznie, czyli jak?

Naczelna zasada tego stylu mówi: „less is more”, czyli mniej znaczy więcej. Urządzając minimalistyczną łazienkę, unikajmy więc tego, co zbędne – ornamentów, zdobień czy dekoracji, które jedynie przytłaczają przestrzeń. Dzięki temu wnętrze będzie przestronne, nabierze wizualnej lekkości i stanie się po prostu komfortową przestrzenią, w której można odpocząć od natłoku codziennych wrażeń. Przedmioty użytkowe i niezbędne elementy wyposażenia powinny charakteryzować się wzorniczą prostotą i subtelnie wtapiać się w tło, a wszelkie instalacje – zostać ukryte. Co jednak z elementami, których schować się nie da – jak zaaranżować minimalistyczną strefę prysznica?
Komfortowa strefa prysznicaJaki powinien być idealny prysznic? Najlepiej niemal niewidoczny, idealnie wtapiający się w tło. Kabina Mazo jest właśnie taka – minimalistyczna konstrukcja opiera się o połączenie gładkich tafli hartowanego szkła oraz aluminiowych profili. Całość wykańczają estetyczne uchwyty wykonane ze stali nierdzewnej. I to wszystko – cały sekret tkwi w prostocie.
Podstawą jest nie tylko minimalistyczne wzornictwo, ale również dopracowane szczegóły. Szklana tafla prezentuje się lekko i niebanalnie, odrobinę ekstrawagancko. Na pewno ktoś zapyta: ale jak utrzymać ją w nienagannej czystości, by zawsze prezentowała się pięknie? Otóż od zewnątrz szkło zostało pokryte powłoką Clean Control, która zdecydowanie ułatwia czyszczenie dla wygodnego użytkowania na co dzień.
Warto również zwrócić uwagę na funkcjonalne detale. Jednym z nich jest smukły zawias, który perfekcyjnie spełnia swoją podstawową rolę. Dzięki nowoczesnej technologii zawias w kabinie Mazo pozostaje ukryty, sprawiając, że nic nie zaburza minimalistycznego designu kabiny. Również niewidoczne dla oka, bo ukryte w aluminiowych profilach, pozostają magnetyczne uszczelki, które dyskretnie domykają kabinę. Drzwi w kabinach Mazo otwierają się na zewnątrz i do wewnątrz, co jest szczególnie korzystne w przypadku małych łazienek, ponieważ nie trzeba martwić się o swobodne korzystanie z prysznica nawet na niewielkim metrażu.Kabina dokładnie taka, jak chceszPrzestronny salon kąpielowy z wanną i prysznicem, czy może raczej mała łazienka, w której mieści się tylko kabina? Niezależnie od tego, jakiej wielkości jest nasza łazienka, kabina Mazo dopasuje się do jej metrażu i kształtu – nawet tego nietypowego. Tutaj nie ma ograniczeń – seria Mazo posiada rozbudowane opcje modeli i rozmiarów, dzięki czemu możemy idealnie dopasować kabinę do konkretnego miejsca w naszej łazience.
Możemy zdecydować się na jedną z różnych konfiguracji, wybierając spośród konstrukcji półokrągłej, kwadratowej i prostokątnej w opcji jednodrzwiowej lub dwudrzwiowej. Dostępne są również uchylne drzwi wnękowe ze ścianką stałą lub bez. Dzięki szerokim możliwościom personalizacji kształtu, rozmiaru, ilości drzwi, a także możliwości ich otwarcia zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz, Mazo sprawdzi się w każdej łazience, niezależnie od jej metrażu.

Jaki brodzik do minimalistycznej kabiny?

Minimalistyczna kabina prysznicowa
może stanąć bezpośrednio na podłodze, jeśli jednak brodzik to niezbędny element naszej łazienki postawmy na minimalistyczny model Zero. Ten akrylowy brodzik jest niski – ma jedynie 40 mm wysokości, a do tego jest jednolity na całej powierzchni, ponieważ odpływ jest prawie niezauważalny. Przykrywa go klapka, wykonana z tego samego materiału co brodzik, w której zamontowano magnes pozycjonujący. W ofercie Excellent znajdziemy również dedykowany do brodzika syfon Zero, który można czyścić od góry.
Jeśli zależy nam na „ukryciu” brodzika, Zero to idealny wybór, ponieważ przy montażu może zostać zlicowany z podłogą. To ciekawe rozwiązanie, które prezentuje się niezwykle nowocześnie i świetnie pasuje do minimalistycznych łazienek. Dużą zaletą modelu Zero jest bogaty wybór rozmiarów – trzy kwadratowe i aż dwanaście prostokątnych. To sposób na perfekcyjnie dopasowanie do indywidualnych wymagań naszej łazienki oraz wybranej kabiny prysznicowej. Brodziki Zero objęte są 20 letnią gwarancją, dzięki czemu zyskujemy pewność, że wybieramy produkt wysokiej jakości.
W minimalistycznej łazience uwagę przykuwa każdy detal – także strefa kąpieli, która przecież jest jedną z jej najważniejszych części. Odpowiednio dobrana kabina prysznicowa oraz perfekcyjnie dopasowany do niej brodzik pozwolą nam uzyskać efekt zachwycający swoją prostotą. Gładka, szklana tafla i niski, niemal niewidoczny brodzik z białego akrylu to recepta na aranżację łazienki, która będzie prezentowała się zachwycająco przez wiele lat.
Do góry